ODLOTOWE ZIMOWE ZAJĘCIA INTERGRACYJNE

ODLOTOWE ZIMOWE ZAJĘCIA INTERGRACYJNE

W dniach od 24.01.2022 do 28.01.2022 tj. w drugim tygodniu ferii trwających w województwie lubuskim Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa zrealizowało dla dzieci w wieku 6 – 12 lat zadanie publiczne pod hasłem „ODLOTOWE ZIMOWE ZAJĘCIA INTEGRACYJNE”  sfinansowane przez Gminę Zabór.

Poszczególne działania odbywały się:

1)  w Zielonej Górze: 
– wycieczka  na salę zabaw „HOP SIUP”; 
– wycieczka do kina Cinema City na film   familijny pt. „Wiki i jej sekret”;

2) Na Sali środowiskowej w Droszkowie w formie:
– gier dydaktycznych i zabaw ruchowych z elementami integracji sensorycznej przy muzyce;
– konkursu plastycznego pt. „MOJE WSPOMNIENIA Z SALI ZABAW”;
– warsztatów kulinarnych promujących zdrowy tryb życia – przygotowywanie kolorowych kanapek, sałatki owocowej i deseru;
– pogadanek na temat przeciwdziałania uzależnieniom.

Zajęcia integracji sensorycznej polegały z zabawie ukierunkowanej, obejmującej szeroką gamę aktywności i ćwiczeń, które wyzwalały konkretne reakcje, możliwości stworzenia  czegoś nowego, własnego i unikatowego. Takie działania stanowiły wyzwanie dla dzieci i przekładały się na podniesienie samooceny oraz budowanie poczucia własnej wartości uczestników.

W projekcie wzięło udział 17 dzieci z terenu Gminy Zabór. Zajęcia cieszyły dużym zainteresowaniem. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, upominki i pamiątkowe dyplomy.

Koordynatorem wszystkich działań projektowych i jednocześnie  prowadzącą zajęcia była Katarzyna Kitlińska posiadająca wyższe wykształcenie pedagogiczne i doświadczenie w pracy zespołowej oraz odpowiednie kwalifikacje  integracji sensorycznej.

Ta strona wykorzystuje cookies